Yaratıcılık, herkesin gördüğünü görmek ve kimsenin düşünmediğini düşünmektir” (Albert Einstein)

Fourier Sistemleri (Fourier Eğitim olarak da bilinen) fen bilimleri zümresi özelinde kendini kanıtlamış, alanında öncü bir eğitim kuruluşudur. Fourier’in sizlere sunduğu Einstein, Türkiye çapında ilkokullar, liseler, üniversiteler, meslek eğitim kuruluşları başta olmak üzere, birçok formal ve informal eğitim ortamlarında sıklıkla tercih edilen yüksek teknoloji alt yapısına sahip bir eğitim platformudur. Einstein, gerçek yaşam ortamında istenilen veriyi (örneğin sıcaklık, pH, iletkenlik vb.) toplar, analiz eder ve sonuçlarını paylaşır. Yüksek teknolojisi sayesinde tüm bu süreçleri herhangi bir yardım almadan sonuçlandırmakta ve kullanıcısına eşsiz bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

Fourier Eğitim Sistemleri’nin sunduğu ürünler, altmış farklı türde yüksek teknolojiye sahip sensör donanımına sahiptir. Bu donanımlar ışığında gerekli teknolojik alt yapıya sahip laboratuvar sistemleri ile tam uyum içerisinde çalışmaktadır. Fourier’in amiral gemisi konumundaki MiLABEx, kapsamlı yazılım programı sayesinde veri toplama ve analiz etme konusunda uzmanlar nezdinde “pazarda yer alan en verimli ürün” olarak görülmektedir.

MILABEx, bulut tabanı üzerinden çalışan bir sistem olmadığından dolayı internet bağlantısına ihtiyaç duymaz. İçeriğinde birbirinden bağımsız üç adet farklı uygulama bulundurmaktadır : Deney gerçekleştirmek adına kullanılan laboratuvar altyapısı, farklı iklim koşullarını keşfetmeye ve gözlemlemeye imkan veren hava durumu istasyonu ve öğrencilere bulunduğu mekandan bağımsız olarak deney gerçekleştirme imkanı sunan “workbook”uygulaması.

Workbook uygulaması fen bilimleri eğitimcilerince şimdiye kadar kullanılan en kapsamlı uygulama olarak görülmektedir. Öğrencilere gerçekleştirecekleri deneyle ile ilgili detaylı bilgi sahibi olma, deneyin şartlarını önceden belirleme ve deney sonrasında elde ettiği sonuçları arkadaşları ile paylaşma imkanı sunmaktadır.

Einstein uygulama platformunun kısa tanıtım videosunu Türkçe altyazılı izlemek için lütfen alt tarafta bulunan YouTube adresini ziyaret ediniz.

Bilimle ilgili her şey!

Daha fazla bilgi ve destek almak için Fourier Education Türkiye Yetkili Distribütörü olan Hacettepe Bilim Merkezi ile iletişime geçebilir (E-posta: info@hacettepe.eu ) ve internet sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.hacettepe.eu/shop/
http://einsteinworld.com
https://www.hacettepe.eu/einsteinworld